Naujienos

„Smiltynės perkėla“ – dėl rekonstrukcijos naujojoje perkėloje keičiasi eismo organizavimo tvarka

Rugsėjo pradžioje siekiant modernizuoti Naująją perkėlą ir geriau reguliuoti klientų srautus pradėta infrastruktūros rekonstrukcija. Darbus ketinama baigti iki naujojo sezono pradžios. Tačiau dėl jų apimties ir sudėtingumo nuo penktadienio (rugsėjo 14 d.) keičiasi eismo organizavimo tvarka keliantis iš Klaipėdos į Smiltynę.

Naujojoje perkėloje eismas paskirstytas keturiomis eismo juostomis – trys įvažiavimo ir viena išvažiavimo. Įvažiuojant iš Klaipėdos pusės viena juosta judėdavo sunkiasvoriai automobiliai ir autobusai, kita – lengvieji automobiliai, o trečioji buvo skirta Neringos gyventojams ir įmonėms, turintiems leidimus keltis be eilės  ir nemokamai. Prasidėjus infrastruktūros rekonstrukcijos darbams viena iš juostų iš Klaipėdos pusės yra uždaroma. Norint tinkamai organizuoti pakrovimą keltuose, atskira juosta lieka sunkiasvoriams automobiliams ir autobusams,  o kita bus skirta tik lengviesiems automobiliams. Tai reiškia, kad net ir turintys leidimus keltis be eilės turės stovėti bendroje.

„Tai tik trumpalaikiai nepatogumai. Prašome keleivius būti supratingus ir kantrius.  Rekonstrukcijos darbai vyksta sparčiai ir jie bus užbaigti iki naujojo sezono pradžios. Naujosios perkėlos infrastruktūra, augant keleivių srautams, jau neatitiko šiuolaikinių reikalavimų, todėl rekonstrukcija buvo būtina. Sutvarkysime vandentiekio, kanalizacijos, elektros, apšvietimo inžineriniai tinklus. Dabar esančias tris eismo juostas pakeis 12, įrengsime dvi papildomas kasas. Sutvarkius infrastruktūrą ir modernizavus perkėlą priimsime beveik tris kartus daugiau – apie 140 transporto priemonių iš karto. Taip bus geriau reguliuojami ir keleivių srautai “, – sako AB „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Keičiasi ir eismo organizavimo tvarka išvažiuojant iš kelto Klaipėdos pusėje. Šiuo metu esančios išvažiavimo juostos bus uždarytos, o į miestą bus galima patekti per vieną iš juostų, šiuo metu naudojamų įvažiavimui. Rudenį ir žiemą besikeliančiųjų srautas sumažėja daugiau nei perpus, todėl ir laukimo laikas prie kelto yra gerokai trumpesnis.