Naujienos

„Smiltynės perkėla“ vykdo aktyvią korupcijos prevenciją ir kviečia visuomenę likti neabejinga

AB „Smiltynės perkėla“, vykdydama skaidrumo ir viešumo politiką, jau keletą metų vykdo korupcijos prevenciją. Sukurta „pranešimų kanalo“ platforma, kuria siekiama paskatinti visuomenę ir įmonės darbuotojus įsitraukti, teikiant siūlymus korupcijos prevencijos klausimais bei pranešant svarbią informaciją apie galimus pažeidimus.

 

Anot AB „Smiltynės perkėla“ generalinio direktoriaus Dariaus Butvydo, visuomenės įsitraukimas yra svarbus, nes tik jos nepakantumas bet kokioms korupcijos ar sukčiavimo formoms padės užkirsti kelią jų apraiškoms.

„Korupcija galima tik abiejų pusių susitarimu, tad siekiant užkardyti korupcijos pasireiškimo atvejus, būtinas abiejų pusių švietimas. Kadangi mes teikiame viešąsias paslaugas, vienas svarbiausių mūsų įmonės tikslų yra atvirumas visuomenei. Labai norime pakviesti visus, kurie turi pasiūlymų korupcijos prevencijos klausimais, o galbūt ir kažkokių pastebėjimų ar įtarimų, kreiptis į mus“, ­– teigia D. Butvydas.

Daug dėmesio skiriama ir įmonės darbuotojų švietimui bei nepakantumui korupcijai, todėl kasmet AB „Smiltynės perkėla“ darbuotojams organizuojami korupcijos prevencijai skirti mokymai, dalyvaujama konferencijose. Prieš metus taip pat patvirtintas Korupcijos prevencijos politikos aprašas arba kitaip, vidaus politika, kurios darbuotojai privalo laikytis, kad nekiltų interesų konflikto, būtų užkirstas kelias galimai  korupcijai ir jos plėtrai bendrovės veikloje.

„Per praėjusius ir šiuos metus mūsų įmonė, norėdama įgyvendinti korupcijos prevencijos programą, peržiūrėjo vidaus teisės aktus, kurie reglamentuoja dovanų priėmimą, patobulinome etiško elgesio viešuosiuose pirkimuose mokomosios priemonės ir įmonės etikos kodeksą“, – sako AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Dariaus Butvydas.

Įdiegtas pranešimų kanalas

Siekdama kuo didesnio skaidrumo savo veikloje, AB „Smiltynės perkėla“ įdiegė „pranešimų kanalą“ – el. paštą [email protected] ir pasitikėjimo telefoną +370 675 12091. Šiomis platformomis ir visuomenė, ir darbuotojai gali pranešti apie galimus pažeidimus ar įtariamus korupcinius veiksmus. Pranešėjų anonimiškumas yra garantuojamas.  

Daugiau informacijos apie įmonės vykdomą korupcijos prevenciją galima rasti įmonės interneto svetainėje www.keltas.lt