Naujienos

Nuo sausio 1 d. pasikeitė neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo tvarka.

„Smiltynės perkėla“ primena, kad nuo sausio 1 d. pasikeitė neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo tvarka. Nuo šiol dokumentus reikia pateikti Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Tiesa, kol ruošiama nauja informacinė sistema, norintys gauti leidimus, konsultuotis dėl dokumentų pateikimo vis dar gali ir su savivaldybėmis.

Šiuos leidimus gali gauti tie asmenys, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Neringoje ar Klaipėdos miesto dalyje – Smiltynėje, bei juridiniai asmenys, turintys Kuršių nerijoje registruotą buveinę. Taip pat neįgalieji, kurių automobilio registracijos liudijime yra specialios žymos SV ir SH, kitaip tariant, kai automobiliai pritaikyti neįgaliųjų vežimėliui arba turi įrengtą rankinį valdymą. Minėti leidimai išduodami ir tokioms įstaigoms kaip  policijai, VSAT, ugniagesiams ir kt.

Dokumentus reikės teikti LAKD

Iki šiol duomenis rinko ir tikrino savivaldybės, ir pagal juos pateikdavo sąrašus, kam išduoti leidimus. Dabar ši funkcija Vyriausybės sprendimu perduota Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

” Remiantis savivaldybių duomenimis mes tik pagamindavome ir išduodavome leidimus. Iš esmės procesas išliko toks pat, tik nuo Naujųjų sąrašus jau pateikia LAKD. Norime pabrėžti, kad pasikeitusi tvarka palies tik naujai besikreipiančius dėl leidimų. Juos turintiems, nieko daryti nereikia, jų leidimai galioja. Tikimės, kad procesas bus sklandus ir klientai nepatogumų nepajus“, – sako „Smiltynės perkėlos“ Pardavimų ir klientų aptarnavimo direktorė Inga Valutienė.

Taigi, fiziniai ir juridiniai asmenys, norintys gauti minėtą leidimą, turi kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją. Visus dokumentus galima siųsti el. paštu [email protected]. Vis dėlto, kad  procesas būtų kuo sklandesnis, kurį laiką ir toliau bus galima konsultuotis su savivaldybėmis.

Primename, kad šie leidimai iki šiol buvo atnaujinami visiems kas dvejus metus. Paskutinį kartą tai padaryta praėjusių metų pavasarį. Tuomet Neringos gyventojams jų buvo išduota 4605, o Smiltynės – 100. Iki metų galo papildomai išduoti dar 379 leidimai fiziniams asmenims, juridiniams – 1819, 1160 – įstaigoms bei 38 – neįgaliesiems.