Naujienos

„Smiltynės perkėla“ šiemet prie valstybės biudžeto prisidės beveik 400 tūkst. Eur

Praėję metai „Smiltynės perkėlai“ buvo rekordiniai perkėlimų skaičiumi, tai itin teigiamai atsispindėjo ir įmonės finansiniuose rezultatuose. 2018 m. įmonė grynojo pelno uždirbo 527 tūkst. Eur. Akcininkams, iš kurių didžiausia yra valstybė, iš šios sumos bus išmokėta beveik 400 tūkst. Eur. Be to, Bendrovės kapitalo grąža (ROE) net trečdaliu didesnė nei Vyriausybės nustatyta ir reikalaujama kapitalo grąža.

2018-ųjų vasaros sezonas „Smiltynės perkėlai“ buvo itin darbingas: keliaujančių keltais srautai buvo rekordiniai. Transporto priemonių perkelta per 720-imt tūkstančių ir tai net 6 proc. daugiau nei 2017 m. Besikeliančių žmonių skaičius pasiekė dešimtmečio rekordą – keltais praėjusiais metais keliavo daugiau kaip pustrečio milijono žmonių ir augimas sudarė net 17 proc.

Tad šie faktoriai prisidėjo prie puikių įmonės finansinių rezultatų. Įmonė uždirbo daugiau kaip 5 mln. eurų, o grynasis pelnas pernai siekė kiek daugiau nei 527 tūkst. Eur. Didžioji dalis – 70 proc. – bus išmokėta įmonės akcininkams. 99 proc. „Smiltynės perkėlos“ akcijų valdo valstybė, tad jos biudžetą įmonė papildys beveik 400 tūkst. Eur.

„Tokie įmonės rezultatai iš tiesų džiugina. Svarbu ir tai, kad mūsų Bendrovės vidutinė metinė grąža  daugiau nei trečdaliu didesnė nei Vyriausybės nustatyta ir reikalaujama kapitalo grąža. Už praėjusius metus akcininkams už vieną akciją išmokėsime net po 1,20 Eur., ir, žinoma, didžiausia dalis nukeliaus į valstybės biudžetą, kur lėšos bus paskirstytos labiausiai reikalingoms valstybės sritims: švietimui, socialinėms reikmėms ar kt.“, – sako „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas

Praėjusiais metais Bendrovės pelnas prieš nusidėvėjimą, amortizaciją, palūkanas ir mokesčius, (EBITDA) siekė 1 mln.820 tūks. Eur. Grynojo pelno mažėjimui įtaka turėjo 296 tūkst. Eur augusios sąnaudos. Kadangi dėl didėjančio keliautojų srauto buvo atlikta dešimtadaliu daugiau reisų, tai daugiausiai ir skirta keltų išlaikymui, t.y., kurui, remontui, atsarginėms dalims. Didintas ir užmokesčio fondas, atskiriems padaliniams atlyginimai ūgtelėjo nuo 5 iki 10 proc.  

Skaičiuojant nuo 2012-ųjų, įmonės įnašas į valstybės biudžetą kasmet nuosekliai augo, o taip pat didėjo ir išmoka už vieną akciją. Išskirtiniai metai buvo 2017 m. – tuomet „Smiltynės perkėla“ prie valstybės biudžeto prisidėjo daugiau kaip puse milijono eurų. 

Su išsamesne 2018-ųjų „Smiltynės perkėlos“ audituota finansine ataskaita galite susipažinti ČIA: https://bit.ly/2UuUESF