Naujienos

Naujojoje perkėloje atkurtas eismo pralaidumas

Artėjant intensyviam vasaros sezonui, Naujojoje perkėloje eismo pokyčiai – atkurtas buvęs transporto pralaidumas. Nuo šiandien automobiliai iš kelto jau galės išvažiuoti nauja eismo juosta. Tai padės dar geriau reguliuoti eismo srautus.

Praėjusį rudenį, prasidėjus Naujosios perkėlos infrastruktūros rekonstrukcijai, buvo išardyta viena iš eismo juostų. Į keltus buvo galima įvažiuoti dvejomis, o išvažiuoti – viena juosta. Tikėtasi, kad naująjį sezoną Naujoji perkėla pasitiks su visiškai atnaujinta teritorija, tačiau rangovui neįvykdžius įsipareigojimų, „Smiltynės perkėla“ buvo priversta nutraukti su juo sutartį ir ieškoti kito. Kol bus pasirašyta nauja rangos sutartis, rastas būdas, kaip atstatyti buvusį eismo pralaidumą, todėl įmonės iniciatyva atkurta išardyta išvažiavimo juosta.

„Automobilių srautas auga jau antrą mėnesį, o didžiausio antplūdžio tradiciškai sulauksime vasaros metu. Todėl, siekdami išvengti galimų transporto spūsčių, ir priėmėme sprendimą atkurti buvusią eismo juostą. Tai reiškia, kad vėl atstatytas buvęs pralaidumas ir pristabdyta Naujosios perkėlos infrastruktūros rekonstrukcija papildomų nepatogumų mūsų klientams nesukels“, – sako „Smiltynės perkėlos“ Technikos ir saugios laivybos direktorius Mindaugas Čiakas.

Kai bus rastas naujas rangovas, Naujosios perkėlos infrastruktūros darbai turėtų būti atlikti per kelis mėnesius. Ir tai tik pirmas etapas. Rudenį bus pradėta krantinių, tiltelių ir keltų rekonstrukcija. Keltų įvažiavimai ir išvažiavimai bus platinami, todėl eismas į juos ateityje vyks dviem juostomis, tai pagreitins perkėlimo procesą. Dar po kelių metų, vietoje esančio senojo perkėlos pastato, kuris skaičiuoja jau ketvirtą dešimtmetį, turėtų iškilti naujas. Jame įsikurs modernios klientų laukimo salės, bilietų kasos, laivų remonto dirbtuvės, kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį bei biurai ir įmonės administracija.