Naujienos

„Smiltynės perkėla“: perkėlimas vyksta sklandžiai

Prasidėjus vasaros sezonui, siekdama užtikrinti greitą keleivių perkėlimą į Kuršių neriją, „Smiltynės perkėla“ padidino savo pajėgumus. Jau nuo birželio 1 d. keleivius su transportu kelia net trys keltai, o esant didesniam srautui, dirbama be grafiko – keltai nuo kranto iki kranto kursuoja nuolat. Ir šį savaitgalį, vykstant festivaliui „Sveika, Neringa“, tūkstančiai klientų keliami sklandžiai.

Rekomendacijos poilsiautojams

Beveik devyniasdešimt reisų, iš kurių – 35 papildomi. Vien penktadienį iš Naujosios perkėlos į Kuršių neriją keltais pergabenta per 2 tūks. automobilių, arti šešių tūkstančių keleivių. Dar apie tūkstantis automobilių, skaičiuojant iki vėlyvos šeštadienio popietės, keltais keliavo ir šiandien. Gražus oras ir festivalis pritraukė gausų poilsiautojų būrį, tačiau nors keliaujančių daugiau nei įprastomis dienomis, jie perkelti be jokių nesklandumų,

Vis dėlto „Smiltynės perkėla“ pastebi, jog sekmadienį iš Smiltynės į Klaipėdą galimas intensyvesnis automobilių srautas. To priežastis – dvi dienas į Kuršių neriją keliavę žmonės grįžti norės per dieną, todėl klientų patogumui, patariama kelionės laiką atgal planuoti iš anksto. Pavyzdžiui: išvykti anksčiau – apie 11-12 val. arba kelionei rinktis vakarą, nes dažniausiai  didžiausias poilsiautojų skaičius namo išsiruošia apie 14 val.

Prieš vykstant prie keltų, visuomet galite pirmiausiai pasitikrinti, kokia situacija krantinėse tiesiogiai įmonės interneto svetainėje: https://www.keltas.lt/informacija/tiesiogine-transliacija/. Informaciją suteiks ir „Smiltynės perkėlos“ darbuotojai, paskambinus trumpuoju numeriu 1870.

Padidinti pajėgumai – perkėlimas vyksta sklandžiai

„Smiltynės perkėla“ pabrėžia, jog svarbiausias įmonės tikslas yra užtikrinti, kad klientai prie keltų praleistų kuo mažiau laiko. Todėl pasikeitus eismo organizavimo tvarkai ir siekiant užtikrinti sklandų vietos gyventojų bei atvykstančių poilsiautojų perkėlimą, įmonė ėmėsi visų įmanomų veiksmų ir jau nuo birželio 1 d. į darbą įsijungė trys transportiniai keltai. Atsižvelgdami į tai, kad rytinėmis piko valandomis žmonės vyksta į darbą, nuo 7 val. ryto perkėlimą jau vykdo nebe vienas, o du keltai. Kad būtų greičiau praleidžiami automobiliai, ryte dirba ir dvi kasos.

Nuo 9:30 val. į darbą įsijungia ir trečiasis keltas. Trys laivai dirba iki 20 val., o esant poreikiui ir ilgiau, kad visi būtų perkelti kuo greičiau. Naujoji perkėla kelia visą parą, tad vienas keltas dirba ir nakties metu.

Į vieną keltą iš karto telpa apie 30 lengvųjų automobilių, tad nuo krantinės du keltai vienu metu gali paimti apie šešias dešimtis automobilių, t. y. beveik visus, kiek telpa Naujosios perkėlos teritorijoje. Vidutiniškai per valandą vienas keltas gali padaryti 3-4 reisus – perkelti apie šimtą automobilių, o visi apie tris šimtus.

Esant didesniam transporto srautui, keltai pradeda dirbti be grafiko, t. y. nuo kranto iki kranto kursuoja nuolat. Tokiu tempu dirbama jau daugiau nei savaitę ir perkėlimas vyksta sklandžiai. „Smiltynės perkėla“ atkreipia dėmesį, jog ir toliau bus daromi visi įmanomi žingsniai, kad tokia situacija išliktų ir būtų užtikrintas saugus, patogus ir greitas susisiekimas tarp Kuršių nerijos ir žemyninės dalies.