Naujienos

Atnaujinama Naujosios perkėlos rekonstrukcija

2021 metų pradžioje bus pradėti vykdyti Naujosios perkėlos Klaipėdos pusėje infrastruktūros rekonstrukcijos darbai. AB „Smiltynės perkėla“ per kelis etapus ruošiasi sutvarkyti visą teritoriją nuo viaduko iki esamo pastato ir įvažiavimo į keltus.

I etape bus įrengta didžioji dalis inžinerinių tinklų, salelės su 3 kasoms, 6 eismo juostos su pakeliamais užtvarais įvažiavimui į keltus, 2 juostos išvažiavimui iš keltų bei didesnė dalis pėsčiųjų ir dviračių takų. Pagrindinis šio etapo tikslas suformuoti įvažiavimo ir išvažiavimo iš kelto juostas.  Prasidėjus darbams taip pat bus įrengtas laikinas kelio ruožas ir laikinai pastatytos 2 kasos. Automobilių srautas judės nuo viaduko lygiagrečiai geležinkeliui. Pėsčiųjų judėjimas išliks toks pat kaip ir yra dabar. Rekonstrukcijos metu bus siekiama sukelti kuo mažiau nepatogumų visiems keleiviams.

II etape būtų rekonstruojama likusi teritorijos dalis, užbaigiami inžineriniai tinklai, įrengiamos 2 kasos, 4 eismo juostos su pakeliamais užtvarais įvažiavimui į keltus, užbaigiami pėsčiųjų ir dviračių takai. Paruošus visas 10 eismo juostų teritorijoje tilps daugiau kelto laukiančių automobilių, dėl to sumažės keltų pakrovimo laikas bei piko metu susidarančios automobilių eilės miesto gatvėse. Transporto srautai bus valdomi atnaujinta ir modernia sistema bei įranga. Taip pat bus įrengti nauji vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai su siurbline, lietaus nuotekų tinklai su valymo įrenginiu, įrengtas šiuolaikiškas lauko apšvietimas, pėsčiųjų praėjimai bus atnaujinti ir išgrįsti grindinio trinkelėmis. Teritorijoje atsiras ir autobusų stotelė, taip keleiviai galės dar lengviau pasiekti Naująją perkėlą. Vietoje seno administracijos ir keleivių aptarnavimo pastato iškils naujas beveik 2500 pastatas, kuriame numatytos viešos erdvės lankytojams ir darbuotojams su atsiveriančiu vaizdu į Kuršių neriją, keleivių laukimo salės, kavinė, kasa, informacijos centras, administracinės patalpos, konferencijų salė. Pastate bus ir terasa kurioje visi atvykę galės sutikti ir išlydėti praplaukiančius laivus. Į terasą bus galima pakilti laiptais arba liftu, joje galės lankytis visi norintys – tiek besikeliantys keltu, tiek lankytojai. Taip pat numatytos tokios patalpos kaip keltų remonto dirbtuvės, kapitonų kambarys, įgulų persirengimo kambariai. Dalis statinio patalpų bus skirta nuomai. Pietinėje teritorijos dalyje bus pėsčiųjų ir dviratininkų takai į keltus ir bendra žalioji zona ramiam poilsiui prie Kuršių marių krantinės. Šiaurinėje dalyje numatytos automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose bus galima palikti iki 100 transporto priemonių. Visa infrastruktūra bus pritaikyta negalią turintiems asmenims. Įgyvendinus visus planus, Naujosios perkėlos terminalas taps kur kas modernesnis ir patrauklesnis miesto gyventojams bei jo svečiams.