Naujienos

Įsibėgėjo Naujosios perkėlos infrastruktūros atnaujinimas

2021 metų pradžioje atnaujinti infrastruktūros rekonstrukcijos darbai AB ‚‚Smiltynės perkėla‘‘ teritorijoje, Naujojoje perkėloje sparčiu tempu juda pirmyn. Iššūkių tikrai buvo, ir žiema priminė kokia ji gali būti, ir nenumatytų darbų atsirado, tokių kaip atkasto netinkamo grunto sluoksnio keitimas nauju. Žinant koks svarbus vasaros laikotarpis klientams ir perkėlai – organizacija kartu su rangovais siekia I etapą užbaigti iki sezono pradžios. Šiai dienai jau įrengta lietaus nuotekų valykla ir buitinių nuotekų siurblinė, inžinerinių tinklų įrengimas po truputį artėja link pabaigos. Intensyviai rengiami pagrindai, statomi šaligatvio bordiūrai, betonuojami lietaus vandens surinkimo latakai, paklotas pirmas ruožas asfalto. Vienas labiausiai pastebimų iš atliktų darbų – siurblinės, kurioje buvo ir klientų tualetai, demontavimas, toje vietoje jau įrenginėjamas kelias, o tualetai laikinai pastatyti šalia administracinio pastato. Vasaros sezonui Naujojoje perkėloje bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, 6 eismo juostos automobiliams, pastatytos 3 naujos kasos,  saugus įvažiavimas į keltus užtikrinimas pakeliamais užtvarais. Taip pat bus padarytos dvi eismo juostos išvažiavimui iš keltų. Užbaigus I etapą AB ‚‚Smiltynės perkėla‘‘ galės priimti daugiau automobilių į savo teritoriją, nei šiuo metu, klientams bus patogiau patekti į keltą ir iš jo išvykti. 

Toliau bus intensyviai vykdomas II rekonstrukcijos etapas likusioje teritorijos dalyje, kurio metu užbaigiami inžineriniai tinklai, įrengiamos dar 2 papildomos kasos, 4 eismo juostos su pakeliamais užtvarais įvažiavimui į keltus, užbaigiami pėsčiųjų ir dviračių takai. 

Visoje teritorijoje bus įrengtas šiuolaikiškas lauko apšvietimas, trinkelėmis išgrįsti pėsčiųjų takai, išlietas raudonas asfaltas dviračiams ir naujai išasfaltuotas kelias bei sutvarkyta aplinka. Laikui bėgant atsiras suoliukai, daugiau žalumos, autobusų stotelė, kurios dėka klientai galės paprasčiau ir greičiau atvykti į Naująją perkėlą. Vietoje seno administracijos ir keleivių aptarnavimo pastato iškils naujas beveik 2500 kv.2 pastatas, kuriame numatytos viešos erdvės lankytojams ir darbuotojams, kasa, keleivių laukimo salės, kavinė, informacijos centras, administracinės patalpos, konferencijų salė. Galutiniame rezultate miestiečiai ir svečiai galės ne tik persikelti keltu, bet ir  atvykti pasimėgauti užburiančiu Kuršių marių vaizdu iš terasos, kuri bus pritaikyta visiems –  ir keliaujantiems, ir tiesiog norintiems pasigrožėti Kuršių mariomis bei Klaipėdos uostu.