Naujienos

Baigtas pirmasis infrastruktūros rekonstrukcijos etapas!

2021 metų pradžioje pradėti vykdyti infrastruktūros rekonstrukcijos darbai sparčiai juda pirmyn ir jau yra matomi bei apčiuopiami klientams, o I etapas – baigtas.

I etape įrengta didžioji dalis inžinerinių tinklų, salelės su 3 kasoms, 5 eismo juostos su pakeliamais užtvarais ir šviesoforais įvažiavimui į keltus, 2 juostos išvažiavimui iš keltų bei didesnė dalis pėsčiųjų ir dviračių takų. Birželio 16 d. atidarytas naujai paruoštas patekimas į keltus taip pat pradėjo veikti trys klientus aptarnaujančios kasos. Pirmoji kasa ir 10 eismo juosta skirta fiziniams ir juridiniams asmenims kurie turi pirmumo teisę, antroji kasa ir 9 – 7 eismo juostos – lengviesiems automobiliams, motociklams, trečioji kasa ir 6 juosta – skirta autobusams bei sunkiasvorėms transporto priemonėms. Pagrindinis šio etapo tikslas buvo suformuoti įvažiavimo ir išvažiavimo iš kelto juostas. Likusi teritorijos dalis bus tvarkoma toliau, tad greitu metu pravažumas bei patekimas į keltus taps dar paprastesnis ir greitesnis.   

II etape būtų rekonstruojama likusi teritorijos dalis, užbaigiami inžineriniai tinklai, įrengiamos 2 kasos, 5 eismo juostos su pakeliamais užtvarais įvažiavimui į keltus, užbaigiami pėsčiųjų ir dviračių takai. Šį etapą planuojama baigti 2021 metų rudens pradžioje. Paruošus visas 10 eismo juostų teritorijoje tilps daugiau kelto laukiančių automobilių, dėl to sumažės keltų pakrovimo laikas bei piko metu susidarančios automobilių eilės miesto gatvėse. Transporto srautai bus valdomi atnaujinta ir modernia sistema bei įranga. Taip pat bus įrengti nauji vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai su siurbline, lietaus nuotekų tinklai su valymo įrenginiu, įrengtas šiuolaikiškas lauko apšvietimas, pėsčiųjų praėjimai bus atnaujinti ir išgrįsti grindinio trinkelėmis. Teritorijoje atsiras ir autobusų stotelė, taip keleiviai galės dar lengviau pasiekti Naująją perkėlą. Vietoje seno administracijos ir keleivių aptarnavimo pastato iškils naujas beveik 2500 pastatas, kuriame numatytos viešos erdvės lankytojams ir darbuotojams su atsiveriančiu vaizdu į Kuršių neriją, keleivių laukimo salės, kavinė, kasa, informacijos centras, administracinės patalpos, konferencijų salė. Pastate bus ir terasa kurioje visi atvykę galės sutikti ir išlydėti praplaukiančius laivus. Į terasą bus galima pakilti laiptais arba liftu, joje galės lankytis visi norintys – tiek besikeliantys keltu, tiek lankytojai. Taip pat numatytos tokios patalpos kaip keltų remonto dirbtuvės, kapitonų kambarys, įgulų persirengimo kambariai. Dalis statinio patalpų bus skirta nuomai. Pietinėje teritorijos dalyje bus pėsčiųjų ir dviratininkų takai į keltus ir bendra žalioji zona ramiam poilsiui prie Kuršių marių krantinės. Šiaurinėje dalyje numatytos automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose bus galima palikti iki 100 transporto priemonių. Visa infrastruktūra bus pritaikyta negalią turintiems asmenims. Įgyvendinus visus planus, Naujosios perkėlos terminalas taps kur kas modernesnis ir patrauklesnis miesto gyventojams bei jo svečiams.