Dėl rekonstruojamos krantinės prie Jūrų muziejaus nuo 2016 spalio 21 d. nebus vykdomi tiesioginiai kelto reisai į Jūrų muziejaus delfinariumą. AB „Smiltynės perkėla“, įvertinusi, kad prie statybų aikštelės švartuotis bendrovės keltams bei išlaipinti ir įlaipinti keleivius bus nesaugu, nusprendė laikinai tiesioginių kelto reisų atsisakyti.

Penktadienį Uosto direkcija pradeda jau šių metų pavasarį planuotus krantinės rekonstrukcijos darbus.

Planuojama sutvirtinti dalį kranto Smiltynės gatvėje, taip pat rekonstruoti krantinę, prie kurios švartuojasi AB „Smiltynės perkėla“ keltai.

AB „Smiltynės perkėla“ jau daugiau nei porą metų vykdė reguliarius kelto reisus į Jūrų muziejų, kai vyksta delfinų pasirodymai. Tai, kad tiesioginiai reisai į muziejų nebebus vykdomi, sukels nepatogumų keleiviams, tačiau, reikia pripažinti, krantinės būklė buvo prasta, todėl rekonstrukcija – būtina ir reikalinga.

Bendrovė svarstė įvairias galimybes keltams švartuotis prie Jūrų muziejaus ir krantinės rekonstrukcijos metu. Bandomųjų plaukimų metu įsitikinta, kad kitos vietos, kuri užtikrintų saugų keleivių patekimą į keltą, prie Jūrų muziejaus nėra.

Po rekonstrukcijos krantinė bus pritaikyta visiems bendrovės keltams švartuotis. Keltų keleiviai, taip pat neįgalieji bei dviratininkai, bus saugiai įlaipinami ir išlaipinami.

Tiesioginius kelto reisus į muziejų tikimąsi atnaujinti pavasarį.