Naujosios perkėlos vizija – moderni infrastruktūra ir išmanios paslaugos klientams

2017 m. balandžio 19 d. vykusiame AB „Smiltynės perkėla“ eiliniame visuotiniame akcininkų susirinkime, patvirtinti bendrovės 2016 m. finansinės veiklos rezultatai. Pajamų gauta kiek mažiau nei 2015 m., tačiau jos gerokai pranoko planuotas. „Metų aplinkosaugos įmonė“ ir „Už Klaipėdą“ apdovanojimus gavusios bendrovės planuose – didžiausio savo apimtimi projekto, Naujosios perkėlos teritorijos pertvarkymo, įgyvendinimas.

Beveik 0,5 mln. eurų – akcininkams

2016 m. bendrovės pajamos sudarė 4756 tūkst. eurų. Gauta 114 tūkst. eurų mažiau nei 2015 m. ir net 152 tūkst. eurų daugiau nei planuota. Pajamų mažėjimą lėmė kitos veiklos, iš kurios bendrovė 2015 m. gavo 111 tūkst. eurų, sumažėjimas. 2015 m. bendrovė pardavė du traukinukus bei uždirbo iš keltų nuomos SkGD krantinės statybai. 2016 m. iš papildomos veiklos gavo 16 tūkst. eurų.

Per minėtą laikotarpį 7 proc. mažėjo bendrovės sąnaudos.

AB „Smiltynės perkėla“ 2016 m. uždirbo 435 tūkst. eurų grynojo pelno. Pridėjus 2016 m. suformuotus rezervus, šiemet bendrovė akcininkams išmokės virš 439 tūkst. eurų dividendų, iš kurių 435 tūkst. eurų bus pervesti į Lietuvos Respublikos valstybės ir biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą. Tai dvigubai daugiau nei buvo išmokėta valstybei pernai.

Perkelta beveik tiek pat

2016 m. perkelta 2067 tūkst. keleivių ir dviratininkų, t. y. 6 proc. mažiau nei 2015 m. Transporto priemonių perkelta 640 tūkst., arba 3 tūkst. vnt. daugiau nei pernai. Lyginant su planu, atitinkamai perkelta 5 proc. mažiau keleivių ir 3 proc. daugiau transporto priemonių.

2016 m. neatlygintino perkėlimo lengvata suteikta 260 tūkst. transporto priemonių, arba 6 proc. daugiau nei 2015 m. Keleiviams suteiktų neatlygintino perkėlimo lengvatų skaičius taip pat išaugo ir sudarė 219 tūkst. Neatlygintinai perkelta 1,2 tūkst. Neringoje savo gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų daugiau nei 2015 m. per minėtą laikotarpį. Už Neringos gyventojų perkėlimą bendrovė iš Kelių priežiūros ir plėtros programos fondo gavo 1770 tūkst. eurų, t. y. lėšų, skirtų negautų pajamų už neatlygintiną perkėlimą kompensavimui, panaudota 4 proc. daugiau nei 2015 m.

Naujoji perkėla taps „nauja“

Iki šiol Naująja perkėla vadinamo keleivių terminalo laukia didžiulės permainos. Atrinkus statybų rangovą, prasidės teritorijos pertvarkymo darbai. Po rekonstrukcijos Naujoji perkėla pasikeis neatpažįstamai.

Projektas bus įgyvendinamas trimis etapais. Pirmo etapo metu bus sutvarkyti inžineriniai tinklai, įvažiavimai su daugiau kasų, eismo juostos. Pastarųjų numatyta tiek, kad Naujosios perkėlos teritorijoje kelto laukiančių automobilių tilptų daugiau ir jų eilė netrikdytų eismo Minijos gatvėje. Teritorijai rekonstruoti jau yra paruoštas techninis projektas, iš savivaldybės gautas statybą leidžiantis dokumentas.

Po rekonstrukcijos perkėloje atsiras miesto autobuso stotelė. Keleiviams atvykti į keltą taps dar paprasčiau.

Antrojo etapo metu bus imamasi priemonių, kad padidėtų automobilių įvažiavimo ir išvažiavimo greitis. Planuojama į keltus ir iš jų judėti dviem eilėmis. Dėl to bus atliekama pakeliamųjų tiltelių ir keltų aparelių rekonstrukcija. Šiuo metu vykdomi projektavimo darbai.

Visi pastatai bus tvarkomi trečiojo etapo metu. Jau patvirtintas teritorijos detalusis planas. Ruošiamasi statinių projektavimo konkursui. Keleiviams ir administracijai numatomas pastatas atsiras išilgai krantinės, reikalaujamu atstumu nuo marių kranto. Antrajame jo aukšte planuojama terasa, į kurią laisvai patekti ir pasigrožėti mariomis galės ne tik perkėlos klientai, bet ir visi norintieji. Čia turėtų būti įrengta ir kavinė.

Siekiant, kad teritorijos pertvarkymas netrikdytų sklandaus keleivių ir transporto priemonių perkėlimo keltais, darbai bus vykdomi rudenį ir žiemą iki pavasario, kai keleivių ir automobilių srautai maži.

Visa keltų informaciją – telefone

2016 m. vasarą AB „Smiltynės perkėla“ klientams buvo pristatyta mobili programėlė keltas.lt. Programėlė nemokama, todėl ją į savo išmaniuosius telefonus gali parsisiųsti kiekvienas tiek „Android“, tiek iOS programines įrangos naudotojas. Ji išsiskiria tuo, kad visi keltų maršrutai ir tvarkaraščiai pateikti viename programėlės lange.

Šiai programėlei nereikia interneto ryšio – laikas iki sekančio kelto skaičiuojamas ir jam nesant. Tačiau internetas būtinas informacijai atnaujinti, tarkime, keltams plaukiant ne pagal tvarkaraštį arba pasitikrinti, ar prie Naujosios perkėlos Smiltynės pusėje nėra susidariusių transporto eilių.

Netrukus per keltas.lt programėlę bus galima įsigyti ir kelto bilietą keleiviams, dviratininkams ir pėstiesiems su vežimėliu, kuriems netaikomos nuolaidos.

Projektas „Plaukiam į Nidą“ – ant bangos

Keleivių pamėgtas maršrutas greitaeigiu laivu Klaipėda-Juodkrantė-Nida-Juodkrantė-Klaipėda startuos ir šiemet, nuo gegužės 27 d. Pernai šiuo maršrutu perkelta 15,5 tūkst. keleivių, t. y. 1,4 tūkst. daugiau nei 2015 metais

Skatinant išankstinį bilietų įsigijimą internetu www.keltas.lt, jį perkant laive, kaip ir praėjusį sezoną, bus taikomas administracinis mokestis. Siekiama, kad klientai kelionę laivu planuotų iš anksto, tai garantuotų patogesnį įsėdimą, padėtų išvengti eilių prie laivo.

Kaip ir kiekvienais metais kelionės bilietais prekiaus Klaipėdos, Palangos, Nidos ir kiti turizmo ir informacijos centrai, kelionių agentūros. Bilietus bus galima įsigyti Senosios perkėlos kasose (Šiauriniame rage, Klaipėdoje).

Nuolaidų sistema taip pat nesikeis: pigiau bilietus įsigys keturių ir daugiau asmenų grupės, keleiviai su vaikais, turintys negalią bei vyresnio nei 70 m. amžiaus žmonės ir kt. Dviračio perkėlimas – nemokamas.

Keleiviams laive siūlomas visas paslaugų kompleksas: Wi-Fi visos kelionės metu, audio gidas lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbomis už simbolinį mokestį, galimybė įsigyti gėrimų čia pat esančiame kavos ir karštų gėrimų prekybos automate.

Laivas visą vasarą kursuos 2 kartus per dieną nuo krantinės Danės upėje, Senojoje perkėloje.

Apdovanojimai

2016 m. rugsėjo 6 d. vykusioje Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimų (NAVA) ceremonijoje AB „Smiltynės perkėla“ tarp didelių šalies įmonių pripažinta „Metų aplinkosaugos įmonė 2015“.

Taip įvertintas atsakingas AB „Smiltynės perkėla“ požiūris į socialinės gerovės kūrimą ir neigiamo poveikio aplinkai mažinimą. Bendrovė neatmeta galimybės ateityje hibridizuoti turimus keltus – jų dyzeliniu kuru varomus variklius pakeisti varomais elektra. Tai ženkliai sumažintų dyzelinio kuro suvartojimą, kas leistų dar labiau sumažinti poveikį aplinkai.

Šiais metais iš NAVA gautas apdovanojimas AB „Smiltynės perkėla“ – antrasis. Praėjusiais metais įmonei įteiktas prizas „Metų darbovietė 2014“.

Š. m. kovo 23 d. Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) apdovanojo socialiai atsakingas uostamiesčio įmones. AB „Smiltynės perkėla“ skirtas apdovanojimas „Už mūsų Klaipėdą“. Bendrovė įvertinta už išskirtinį dėmesį visuomeninėms ir socialinėms iniciatyvoms.