„Smiltynės perkėlos“ paslaugos – 24 val. per parą

(2017-11-17, aut. Rita Šakinytė)
Valstybės valdomai „Smiltynės perkėlai“ išmanumo, iniciatyvumo ir drąsos keistis netrūksta. Šiemet savo vizualinį veidą atnaujinusi bendrovė, jau gruodį pradeda dirbti visą parą ir toliau lieka ištikima savo vizijai – teikti klientų lūkesčius atitinkančias viešojo vandens transporto paslaugas.
Naujas „Smiltynės perkėlos“ vizualinis veidas
  Šiemet įmonė iš esmės pakeitė savo vizualinį veidą – atnaujino logotipą ir pristatė visuomenei naują šūkį – „Jungiame krantus!“. Kadangi daugeliui „Smiltynės perkėlos“ keltai asocijuojasi su atostogų pradžia, naujojo logotipo sukūrimui panaudotas gerai visiems atpažįstamas kelto grindų raštas, kuris ir tapo pagrindiniu perkėlos simboliu. Ankstesnis bendrovės prekinis ženklas nesikeitė daugiau nei 20 metų. Per tą laiką pasikeitė įmonės vertybės, pagrindiniai tikslai, atsivėrė platesnės veiklos, bendrovė tapo šiuolaikiškesne. Pasikeitė ne tik bendrovės logotipas ir šūkis, bet ir komunikacijai su klientais naudojami šriftai, spalvos bei kiti grafiniai elementai: informaciniai stendai, skiriamieji ženklai, išorinė reklama ir kt. Kliento emocijai sustiprinti pasitelktos fotografijos, žadinančios sentimentus, su atostogomis susijusius jausmus. Naujojo prekinio ženklo koncepciją bendrovei parengė UAB „New agency“.
Tikslas – užtikrinti susisiekimą visą parą
  Nuo šių metų spalio mėn. pasikeitė naktinių kelto reisų organizavimo tvarka Naujojoje perkėloje. Neringos gyventojams nebereikia prieš 4 val. bendrovės dispečeriams pranešti apie planuojamą persikėlimą keltu naktį arba anksti ryte. Šie reisai įtraukti į grafiką, todėl pakanka į Naująją perkėlą atvykti likus bent 10 min. iki reiso pradžios. Taip pat buvo pakoreguotas keltų grafikas – suvienodinti kelto išvykimo laikai tiek iš Klaipėdos, tiek iš Smiltynės pusės. Tereikia prisiminti tris skaičius: keltas išvyksta „:00“, „:20“ ir „:40“ min. Esminis pokytis „Smiltynės perkėlos“ klientų laukia šių metų gruodį, kai Naujojoje perkėloje keltai pradės dirbti visą parą. Keltai, planuojama, kursuos kas valandą visą naktį.
Visa keltų informaciją – telefone
  2016 m. vasarą AB „Smiltynės perkėla“ klientams buvo pristatyta mobili programėlė Keltas.lt. Programėlė – nemokama, todėl ją į savo išmaniuosius telefonus gali parsisiųsti kiekvienas tiek „Android“, tiek iOS programines įrangos naudotojas. Ji išsiskiria tuo, kad visi keltų maršrutai ir tvarkaraščiai pateikti viename programėlės lange. Šiai programėlei nereikia interneto ryšio – laikas iki sekančio kelto skaičiuojamas ir jam nesant. Tačiau internetas būtinas informacijai atnaujinti, tarkime, keltams plaukiant ne pagal tvarkaraštį arba pasitikrinti, ar prie Naujosios perkėlos Smiltynės pusėje nėra susidariusių transporto eilių.
Keltų bilietai keleiviams – internetu
  Pristatyta mobili programėlė Keltas.lt tapo patogi priemonė keltų bilietams įsigyti tiesiog pakeliui į perkėlą. Keltų bilietus pirkti per mobiliąją programėlę Keltas.lt bendrovė pasiūlė šios vasaros sezono pradžioje. Privalumas tame, kad praėjimo į keltus varteliai bilietus nuskaito tiesiogiai iš telefono aparato – atsispausdinti jų nereikia. Tiesa, kol kas kelto bilietus šiuo būdu įsigyti gali tik keleiviai ir dviratininkai, kuriems netaikomos nuolaidos. Bilietai transportui ir keleiviams su lengvatomis, kaip ir anksčiau, parduodami kasose. Programėlė leidžia pasirinkti mokėjimą per banką, per mobilaus ryšio operatorių arba mokėjimą kreditine kortele. Vienu metu rekomenduojama nusipirkti daugiau bilietų. Juos galima panaudoti pagal poreikį, bet kuriuo metu, Senojoje arba Naujojoje perkėlose. Tereikia pasirinkti kiek galiojančių ir kokių (pėsčiojo, keleivio su dviračiu ar keleivio su vežimėliu/bagažu) bilietų norima panaudoti. Būtina žinoti, kad, bilietą perkant internetu, banko ir mobiliojo ryšio operatoriaus mokesčiai už pavedimą, nėra įtraukti į bilieto kainą. Tiesa, pirmą kartą per programėlę Keltas.lt bilietus perkantiems klientams, būtina prisiregistruoti. Be to, reikia žinoti, kad, perkant keleivio bilietus internetu, būtina atsisiųsti naujausią programėlės Keltas.lt versiją, jei telefone nėra nustatyti automatiniai atnaujinimai.
Keltas „Baltija“ tapo meno kūriniu ant vandens
  Šiemet bendrovei, o tiksliau, vienam jos keltų teko sudalyvauti netradiciniame projekte. Iš Pietų Afrikos Respublikos kilęs menininkas Ricky Lee Gordon ant kelto „Baltija“ sukūrė tapybišką meno darbą, pasakos „Eglė Žalčių karalienė“ motyvais. Menininką atvykti į Klaipėdą pakvietė festivalio „EDIT Klaipėda Street Art“ kuratorės.  Šis neeilinis meno projektas buvo malonus iššūkis ne vien menininkui, bet ir visam „Smiltynės perkėlos“ kolektyvui. Kadangi keltas „Baltija“ buvo ruošiamas planiniam dokiniam remontui, idėja jį paversti meno kūriniu ant vandens buvo priimta iš karto. Projektas buvo įgyvendintas festivalio organizatorių lėšomis. Planuojama, kad kitąmet neatpažįstamai pasikeis ir kiti bendrovės „Smiltynės perkėla“ keltai. Ant bortų atsiras piešiniai su plaukimu, sportu, atostogomis susijusiomis iliustracijomis.
Naujoji perkėla taps „nauja“
  Iki šiol Naująja perkėla vadinamo keleivių terminalo laukia didžiulės permainos – ruošiamasi iš esmės pertvarkyti teritoriją. Po rekonstrukcijos Naujoji perkėla pasikeis neatpažįstamai. Projektas bus įgyvendinamas trimis etapais. Pirmo etapo metu bus sutvarkyti inžineriniai tinklai, įvažiavimai su daugiau kasų, eismo juostos. Pastarųjų numatyta tiek, kad Naujosios perkėlos teritorijoje kelto laukiančių automobilių tilptų daugiau ir jų eilė netrikdytų eismo Minijos gatvėje net piko metu. Teritorijai rekonstruoti jau yra paruoštas techninis projektas, iš savivaldybės gautas statybą leidžiantis dokumentas. Antrojo etapo metu bus imamasi priemonių, kad padidėtų automobilių įvažiavimo ir išvažiavimo greitis. Planuojama į keltus ir iš jų judėti dviem eilėmis. Dėl to bus atliekama pakeliamųjų tiltelių ir keltų aparelių rekonstrukcija. Šiuo metu vykdomi projektavimo darbai. Iki metų pabaigos turėtų būti gautas statybų leidimas. Visi pastatai bus tvarkomi trečiojo etapo metu. Jau patvirtintas teritorijos detalusis planas. Ruošiamasi statinių projektavimo konkursui. Keleiviams ir administracijai numatomas pastatas atsiras išilgai krantinės. Antrajame jo aukšte planuojama terasa, į kurią laisvai patekti ir pasigrožėti mariomis galės ne tik perkėlos klientai, bet ir visi norintieji. Čia turėtų būti įrengta ir kavinė. Po rekonstrukcijos perkėloje atsiras miesto autobuso stotelė. Keleiviams atvykti į keltą taps dar paprasčiau. Naujosios perkėlos teritorijos pertvarkymo darbus bendrovė buvo suplanavusi pradėti 2016 m. rudenį ir užbaigti iki šių metų vasaros pradžios, tačiau dėl teisminių procesų, užsitęsus viešųjų pirkimų procedūroms, dar nėra parinktas statybų rangovas. Tikimąsi, kad iki šių metų pabaigos šis konkursas bus baigtas ir teritorijos rekonstrukcija prasidės 2017 m. pavasarį, iki vasaros sezono pradžios, ir bus užbaigta rudenį.
Įvertinta AB „Smiltynės perkėla“ socialinė atsakomybė
  Š. m. kovo 23 d. Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) apdovanojo socialiai atsakingas uostamiesčio įmones. AB „Smiltynės perkėla“ skirtas apdovanojimas „Už mūsų Klaipėdą“. Bendrovė įvertinta už išskirtinį dėmesį visuomeninėms ir socialinėms iniciatyvoms. Šiemet šeštąjį kartą KPA organizuoto Atsakingo verslo konkurse išskirtos net keturios nominacijos, dėl kurių varžėsi 12 asociacijos veikloje dalyvaujančių įmonių. Konkurso tikslas – pagerbti įmones, kurios praėjusiais metais padarė didžiausią pažangą auginat verslą, rūpinantis darbuotojais ir aplinka, plėtojant visuomenines iniciatyvas ir kt. Konkurso organizatoriai pagal specialią metodiką vertino įmonių darbuotojų skatinimo priemones, aplinkosaugą, dalyvavimą miesto visuomeniniame gyvenime, skirtą parama-labdarą, studentų, atlikusių praktiką įmonėje, skaičių ir kt. Šiemet AB „Smiltynės perkėla“, vadovaujantis Lietuvos Respublikos paramos ir labdaros įstatymu ir bendrovės paramos teikimo tvarka, skyrė paramą paslaugomis (neatlygintinai perkėlė keltais per Kuršių marias) ne vienai socialiai remtinai įstaigai. Taip pat parėmė Klaipėdos regione vykstančius kultūros ir sporto renginius. Paramai skirta kiek daugiau nei 13 tūkst. eurų.
Laivas „Smiltynė“ – ant bangos
  Keleivių pamėgtas greitaeigio laivo „Smiltynė“ maršrutas Klaipėda-Juodkrantė-Nida ir atgal šiemet startavo ketvirtąjį kartą. Šio laivo paslaugomis per vasarą pasinaudoja apie 15 tūkst. keleivių. Žiemos sezono laikotarpiui greitaeigis laivas „Smiltynė“ sėkmingai išnuomotas Belgijos kompanijai „Aqualiner B. V.“. Katamaranas plukdo keleivius Šeldės upe Antverpene. Laivo nuomos sutartis pasirašyta pusės metų laikotarpiui. Po to jis bus pargabentas atgal į Klaipėdą ir nuo gegužės pradžios vėl plukdys keleivius iš Klaipėdos į Nidą ir atgal.
Skaičiai ir faktai
  Per 2017 m. 9 mėn. AB „Smiltynės perkėla“ keltų paslaugomis pasinaudojo 1 900 tūkst. keleivių ir dviratininkų, t. y. 2 proc. daugiau nei 2016 m. per tą patį laikotarpį. Transporto priemonių perkelta 566 tūkst., 5 proc. daugiau nei 2016 m. Perkėlimo srautai didėjo visose transporto priemonių kategorijose, išskyrus motociklų. 2017 m. 9 mėn. neatlygintino perkėlimo lengvata suteikta 217 tūkst. transporto priemonių arba 7 proc. daugiau nei 2016 m. Keleiviams suteiktų neatlygintino perkėlimo lengvatų skaičius 2017 m. sudarė 178 tūkst. arba 6 proc. daugiau nei 2016 m. Per 9 mėn. laikotarpį bendrovės pajamos sudarė 4 272 tūkst. eurų, gauta 255 tūkst. eurų daugiau nei 2016 m. Bendrovė išleido 3 224 tūkst. eurų, t. y. 3 proc. daugiau nei 2016 m. Išlaidos didėjo dėl keltų remontų. 2017 m. 9 mėn. bendrovės pelnas siekė 1 048 tūkst. eurų. Uždirbta 20 proc. daugiau nei 2016 m. tuo pačiu laikotarpiu.